Co będzie na blogu?

Cześć, skoro tu trafiłeś to pewnie już z grubsza wiesz kim jestem i czym się zajmuję. Ale w gwoli ścisłości, jestem Karolina i jestem fotografem, który w swoich zdjęciach stawia naturę i uczucia na pierwszym miejscu. Oprócz fotografii jestem także instruktorem jazdy konnej, więc oprócz biegania z aparatem dużo czasu spędzam w stajni. Ale dość o mnie. : )

Pewnie jesteś ciekaw o czym będzie blog – jego tematyka, co będzie można na nim znaleźć, dla kogo będzie, ale przede wszystkim czy Cię zainteresuje więc…

Jeżeli jesteś fotografem, amatorem fotografii, kimś kto lubi robić zdjęcia,

ale nie do końca wiesz co z czym się je, nie bardzo znasz podstawy fotografii, nie masz profesjonalnego sprzętu, ale… próbujesz, szukasz i kombinujesz co zrobić aby twoje zdjęcia były lepsze – to świetnie trafiłeś!

Na tym blogu postaram się przybliżyć świat fotografii. Jednocześnie nie chcę aby powstał z tego kolejny poradnik z trudnym słownictwem, z którego i tak nie wiele zrozumiesz. Chcę dotrzeć do Ciebie, początkującego fotografia i wskazać Ci drogę jaką iść, bo doskonale wiem jak ciężko jest na początku ją znaleźć.

Chętnie potowarzyszę Ci w tej drodze. Pokaże techniki i wskazówki dzięki, którym łatwiej Ci będzie zrozumieć pewne rzeczy, opowiem o moich początkach i mojej pracy, a także pokaże Ci z czym będziesz musiał się mierzyć i nad czym pracować, aby twoje zdjęcia weszły na pewien poziom.

 Jeżeli natomiast chciałbyś po prostu robić lepsze zdjęcia do domowego albumu czy na socialmedia

to także znajdziesz tutaj masę porad, z których śmiało będziesz mógł skorzystać na własne potrzeby. : )

A jeśli jesteś profesjonalnym fotografem

to także zachęcam cię do zostania i udzielania się na blogu, ponieważ dzięki Twojemu doświadczeniu i wskazówkom będziemy mogli jeszcze lepiej rozwinąć pewne kwestie i pomóc początkującym fotografom. Chętnie też sama czegoś się dowiem, bo jak doskonale wiemy nauka nigdy się nie kończy, a kto myśli że wszystko już potrafi, nie wie nic – true story.

Oprócz tego pragnę stworzyć miejsce gdzie każdy będzie mógł swobodnie i bez obaw zadawać nurtujące go pytania i uzyska rzetelną odpowiedź lub opinię.

Będzie to też miejsce dla ludzi, którzy pragną mieć piękne, profesjonalne zdjęcia. Marzą o sesji zdjęciowej z prawdziwego zdarzenia, mają jakaś rodzinne wydarzenie, które pragną uwiecznić na fotografiach, szykują się do zawarcia związku małżeńskiego… i wszystkich innych, którzy są zainteresowani fotografią.

Znajdziesz tutaj porady

odnośnie przygotowania do sesji, jej przebiegu, tego co czeka cię po jej wykonaniu. Dostaniesz też ode mnie dawkę uwag, na co uważać i jak nie dać się oszukać. Zobaczysz jak powinna wyglądać komunikacja z fotografem. Zobaczysz także kulisy mojej pracy. Pokaże Ci od zaplecza jak wygląda przygotowanie sesji, realizacja, postprodukcja (obróbka), selekcja i cała praca, którą fotograf wykonuje oprócz samego robienia zdjęć.

Postaram się  wytłumaczyć dlaczego to tyle kosztuje, dlaczego fotograf nie chce się targować, co zrobić kiedy muszę przełożyć lub odwołać sesje, jak się na nią przygotować, jak szukać wymarzonego fotografa, gdzie szukać inspiracji fotograficznych, itp. Pomogę Ci przejść przez proces wyboru fotografa na ślub lub inną okoliczność oraz postaram się odpowiedzieć na wiele nurtujących zagadnień.

Jednak nie ważne czy zagadnienie będzie dotyczyć bezpośrednio fotografów czy klientów, dla mnie najważniejsi jesteście WY – moi czytelnicy i bardzo bym chciała abyście czynnie uczestniczyli w życiu tego bloga, ponieważ dzięki waszym dyskusjom będę wiedziała na czym wam zależy, czego chcecie się dowiedzieć, o czym jeszcze mogę opowiedzieć, itd.

Tak więc do napisania!

Karolina : )

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top